Obóz rodzinny 2021 – List do Kolosan

W dniach 24-31 lipca 2021 r. nasz Zbór uczestniczył w obozie rodzinnym organizowanym przez Zbór w Bartoszycach i rodzinę ze zboru w Bełku. Obóz odbywał się w ośrodku wypoczynkowym “Muriasówka” w niewielkiej miejscowości Smołdziński Las, położonej nad Morzem Bałtyckim.

Nauczanie skupiało się na studium Listu do Kolosan. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z indukcyjną metodą studiowania Pisma Świętego. Zajęcia w formie dyskusji prowadził pastor Zboru w Bartoszycach Denis Gricuk. Był to dla nas wszystkich budujący czas, w którym mogliśmy lepiej zrozumieć i na nowo odkryć głębię nauki apostoła Pawła o Chrystusie i zawartej w niej ewangelii. W karmieniu Słowem Bożym nie pominięte zostały dzieci. W czasie, gdy dorośli wraz z młodzieżą i starszymi dziećmi studiowali list do Kolosan, młodsze dzieci zgłębiały treść księgi Jonasza, również tą samą metodą, pod opieką sióstr ze Zboru w Bartoszycach.

Intensywne studium biblijne przeplatane było momentami wypoczynku, nawiązywania nowych znajomości i pogłębiania relacji z braćmi i siostrami w Chrystusie. Dzięki nadmorskiemu położeniu ośrodka wypoczynkowego, nie brakowało również atrakcji, takich jak częste “wypady” nad morze, zwiedzanie pobliskich miast, czy ognisko, w czasie którego dzieci zaprezentowały przedstawienie w oparciu o treść Księgi Jonasza.

O tym jak cenny dla wszystkich był to czas świadczyć może fakt, że już umówiliśmy się na wspólne kontynuowanie studium Listu do Kolosan w czasie ferii zimowych.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas i za braterską społeczność z braćmi i siostrami w Chrystusie ze Zborów w Batoszycach i w Bełku.

Ośrodek Muriasówka

Studium Listu do Kolosan na świeżym powietrzu

Uczestnicy obozu – Zbory w Bartoszycach, Bełku i Poznaniu

Wspólne ognisko

Dzieci przedstawiają historię o Jonaszu

Piękne Bałtyckie plaże

Notatkę zredagowali: Marianna, Sara, Estera, Samuel, Marta